Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Co se stalo...


11.2.2021: NOVÁ ELEKTRICKÁ PÁNEV DO ŠKOLNÍ JÍDELNY
20210211_120844.jpg

 

 

Do školní jídelny byla nainstalovaná nová elektrická pánev za cenu včetně instalace a dopravy 140 tisíc korun. Tak ať dobře slouží ke prospěchu všech strávníků. 


8.2.2021: POMOCNICE PŘI VYDATNÉ NADÍLCE SNĚHU

20210211_145409.jpg

 

 

 

Do pondělního rána napadlo 10 centimetrů sněhu. Vyčistit chodníky a prostranství od sněhu hrably a motorovým koštětem bylo nemožné. Proto jsme po 6 letech vyrazili se sněžnou frézou. Nastartovala na 4.pokus a potom odvedla velký kus práce.
 


5.2.2021: PLATBA ZA POPELNICE V ROCE 2021 NOVĚ
Kvůli omezením v souvislosti s pandemií Covid-19 jsme letos dopisem požádali občany o platbu za popelnice (i za pejsky) bankovním převodem. A platby na účet obce přicházejí. Děkujeme mnohokrát.
Tradiční Týden prodeje známek na popelnice pro hotovostní platby proběhne od pondělí 22.2 do neděle 28.2.2021.
Rozpis: Po-Čt: 8.00-11.00 hod., 14.00-18.00 hod., Pá: 8.00-11.00 hod., 14.00-16.00 hod., So-Ne: 8.00-11.00 hod. Svoz na nové známky od Út 6.4.2021.


3.2.2021: PODĚKOVÁNÍ NEMOCNICE RUDOLFA A STEFANIE BENEŠOV ZA FINANČNÍ DAR OD OBCE
Na facebookových stránkách Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov bylo zveřejněno poděkování obci Krhanice za finanční dar ve výši 25 tisíc korun:

 Nemocnice Benešov_Dar_1.jpg

DĚKUJEME - Šek na 25 tisíc korun jako poděkování zdravotníkům přinesli koncem ledna do naší nemocnice zástupci obce Krhanice. „Obec Krhanice podporuje různá občanská sdružení, organizace, spolky, … v širokém spektru. Patří mezi ně např. zdravotně postižení, onkologicky nemocní, hospic, …. Při rozvaze o podpoře na rok 2021 jsme se bez složitých úvah rozhodli zařadit do finanční podpory také benešovskou nemocnici. A na závěr chceme poděkovat lékařům, sestrám a dalšímu zdravotnímu personálu za jejich práci a popřát jim dostatek sil v této pro ně velmi náročné době,“ řekl Aleš Papoušek, starosta obce Krhanice. 

Nemocnice Benešov_Dar_2.jpgMy moc děkujeme za podporu. „Pomoc od obce Krhanice je v poměru k velikosti obce opravdu velkorysá a moc si toho vážíme,“ uvedl předseda představenstva MUDr. Roman Mrva. 

K částce jsme přidali i příspěvky od dalších jednotlivých dárců, kteří chtěli podpořit svým drobným finančním darem naše sestřičky a zdravotnický personál. Zdravotníkům na covidová oddělení jsme tak mohli nakoupit kávovary se zásobou káv a radiopřehrávače, které si přáli. Dnes 3. února si vše sestřičky převzaly.
Ještě jednou děkujeme všem.

 


2.2.2021: SLEPICE NA VESNICI /v dnešní době odlehčený článek :-) /
Drůbeže v obci v průběhu minulých let výrazně ubylo. A tak jsem musel vyfotit tyto slepičky, které vyrazily prohrabat spadlé listí...

Slepičky.jpg

 

 

 

 

 

 


31.1.2021: NALEZENÍ PSI V LEDNU
V průběhu měsíce ledna jsme řešili 3 nalezené psy. Dva jsme vrátili majitelům během 4-5 hodin. Jeden z nich nocoval na dvoře pana starosty, majitel si ho vyzvedl druhý den. O všechny bylo dobře postaráno, a to včetně venčení :-) . 
Prosíme majitele, aby v případě, že se jim zaběhl pes, volali na mobil 733120090.
Obecní úřad Krhanice má čtečku čipů psů. Bohužel ne všichni majitele psa zasílají číslo čipu psa do evidence psů na obecním úřadě. Tím se navrácení psa majiteli častokrát výrazně prodlužuje. Pro další  identifikaci obecní úřad poskytuje zdarma psí známky na obojky psů a ty také vede v evidenci psů.


31.1.2021: ZIMNÍ ÚDRŽBA V LEDNU
Letošní první měsíc v roce oproti předešlému roku sněžilo více. Bohužel se častěji vyskytovalo na místních komunikacích náledí, takže se oproti předešlým rokům muselo více používat k údržbě komunikací sůl. Celkově jsme za měsíc leden zaplatili za zimní údržbu komunikací 97 tisíc korun. Problémem zůstává, že řada občanů parkuje nevhodně svými automobily na komunikacích a práce se sněžným pluhem je místy téměř nemožná.
Oceňujeme spolupráci s firmou pana Luboše Matějovského z Lešan, která nám provádí již více než 20 let zimní údržbu v obci.
Chodníky si udržujeme sami. Snažíme se co nejvíce chodníky prometat, abychom omezili na nezbytně nutné používání posypové soli. Poděkování patři  zaměstnancům obce Tomášovi a Vladimírovi, dále panu místostarostovi a panu starostovi, kteří většinou provádějí zimní údržbu ve večerních a brzkých ranních hodinách. 


31.1.2021: JAK NEUKLÁDAT TŘÍDĚNÉ ODPADY !!!
Odpad u školy.jpg

 

 

Tento způsob ukládání odpadů je ukázkově špatný. Hrozí to, že pytel spadne a odpad se vysype. Vítr ho může rozfoukat. Také hrozí to, že kočky nebo psi odpad začnou roznášet. Zbývá jen dodat, že v dalších žlutých kontejnerech v daný čas bylo místo k uložení odpadu.

 

 


27.1.2021: PODÁNÍ DOTACE NA RADARY V OBCI KRHANICE

Radar u školy.jpg

 

Na Státní fond dopravní infrastruktury byl podán projekt na zvýšení dopravní bezpečnosti v obci Krhanice. Projekt počítá s umístěním 4 radarů s ukazateli rychlosti v obci Krhanice. Tři radary budou ukazovat SPZ vozidla a jeden bude s upozorněním na děti. Umístění radarů: dva na vjezdech do obce od Čakovic a Prosečnice a dva v oblasti u základní školy. Vyhodnocení dotace očekáváme do půl roku.

 

 

 


27.1.2021: PODÁNÍ ŽÁDOSTI NA NOVÉ STROMY NA SOKOLCE V KRHANICÍCH
Na Státní fond životního prostředí byla podána žádost na výsadbu 4 nových stromů v areálu TJ Sokol Krhanice. Projekt počítá s aktivním zapojením veřejnosti při výsadbě. Vyhodnocení dotace očekáváme do půl roku.


 26.1.2021: NOVÁ RADIOSTANICE V AUTĚ HASIČŮ
Radiostanice.jpg

 

 

 V autě VW Transporter naší hasičské zásahové jednotky ("JSDHO Krhanice") máme nainstalovanou novou radiostanici s barevným displejem. Bude sloužit ke komunikaci s operačním střediskem hasičů v Integrovaném záchranném systému České republiky a dále pro komunikaci s profesionálními hasiči např. při jízdě k zásahu.

 

 


22.1.2021: ZRUŠENÍ VŠECH REGISTRACÍ NA OČKOVÁNÍ SENIORŮM 80+
Rezervace termínů našich seniorů 80+ na očkování z 15. a 16.1.2021 byly SMS zprávami všechny zrušeny :-( :-( :-(
Provedli jsem všem nové registrace. Termíny k očkování systém nenabídl!


15.1.2021 a 16.1.2021: REGISTRACE SENIORŮ 80+ DO SYSTÉMU NA OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19
Podařilo zaregistrovat všechny zájemce ze strany seniorů 80+ do systému a zaregistrovat jim termíny očkování na 1. a 2.dávku. :-) :-) :-)