Změna velikosti písma

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Obecní knihovna

Obecní knihovna Krhanice

 

Knihobudky

Vážení čtenáři a občané Krhanic a Prosečnice,
Obec Krhanice nechala vyrobit tři knihobudky, jedna je umístěna na hlavní návsi u vývěsky, druhá před budovou základní školy a třetí v Prosečnici u autobusové zastávky vedle vývěsky. U každé z nich je připevněna cedulka s informacemi o fungování knihobudky. Prosíme o udržování pořádku v knihobudkách, a nevkládejte do nich nic jiného než knihy. Tedy žádné časopisy, DVD, letáky a podobně. Děkujeme.
Věříme, že budou dobře sloužit nám všem.

Náves.jpg      ZŠ.jpg      Prosečnice.jpg

 


 

Soutěž se sovičkou Pírečko

V roce 2023 probíhala v knihovně soutěž pro dětské čtenáře, kteří si mohli v knihovně vyzvednout průkazku, a do ní si sami nebo s rodiči mohli zapisovat knížky, které přečetli, a to buď knihy vlastní, nebo půjčené z knihovny. Vyplněnou průkazku poté děti přinesly do knihovny, kde dostaly nálepku sovičky do průkazky a k tomu sovičku – přívěšek.

Soutěže se zúčastnilo celkem 15 dětí, které si vzaly průkazku. Vyplněnou průkazku odevzdalo 7 dětí, které dohromady přečetly celkem 21 knih a odnesly si přívěšek sovičky.

 

20230626_173056.jpg       20230626_172555.jpg

 


 

POZVÁNKA NA AKCI: Vánoční dílna a Vánoce v obecní knihovně 
Srdečně zveme děti s doprovodem i bez do Obecní knihovny Krhanice v pondělí 4.12.2023:

 od 16:00 hod. do 17:15 hod. Vánoční dílna
výroba vánočních ozdob, v přízemí budovy obecního úřadu

 od 17:15 hod. do 18:00 hod. Vánoce v knihovně
zdobení vánočního stromečku a ochutnávka cukroví v obecní knihovně

Přijďte se vánočně naladit. Těšíme se na Vás.

Obecní knihovna Krhanice, Kulturní komise

 

===================================================
NOC S ANDERSENEM 2023
LOGO NOCI S ANDERSENEM.jpgV pátek 31.3.2023 a v sobotu 1.4.2023 se konal v naší obecní knihovně již 10. ročník Noci s Andersenem. 
Pro žáky I. třídy Základní školy Krhanice byl připraven tento program: 
• V knihovně: čtení z knihy Z deníku kocoura Modroočka, promítání příběhů Ferdy Mravence, malování obrázků a posilnění na bojovku a pětiboj. 
• Venku a v klubovně zázemí víceúčelového hřiště: Bojovka brouka Pytlíka a Pětiboj Ferdy Mravence.
• Ve třídě základní školy: přespání s paní učitelkou a paní asistentkou.
• V klubovně: ranní snídaně a odchod s rodiči domů.
Počasí nám nakonec přálo, takže jsme nezmokli. Všichni si akci užili a odnesli si spoustu zážitků a informací.  Je tu březen měsíc knihy.
Víte, že historie měsíce knihy se začala psát již v roce 1955?

Sovička Pírečko.jpgChtěla bych vás zde seznámit se zajímavými vybranými knižními projekty:


📚 CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM
V roce 2006 vznikl tento nejznámější a nejvíce podporovaný projekt díky. Heslem projektu se stala věta: „Čtěme dětem 20 minut denně. Každý den.“ Posláním tohoto projektu je především budování pevných vazeb v rodině prostřednictvím společného čtení. Hlavními body jsou: 20 minut denně pravidelného předčítání, číst i dětem, které již dokážou číst samy, zapojovat do čtení všechny z rodiny. Tento projekt se řídí heslem: "My neříkáme "Jdi a čti si!", ale "Pojď, budu ti číst."
Více informací na : www.celeceskoctedetem.cz


📚 ČTENÍ POMÁHÁ
Projekt Čtení pomáhá podporuje děti ke čtení a zároveň umožňuje dětem a mládeži podílet se na charitativní činnosti. Každý čtenář, který přečte některou z doporučených knih a vyplní úspěšně test, obdrží kredit 50 Kč. Tuto finanční odměnu věnuje na jeden z nominovaných dobročinných projektů. Můžete například přispět na výcvik pejska, který pomůže nevidomému člověku, na rehabilitační pobyt pro osoby s Parkinsonovou nemocí, nebo na operace, které vrátí zrak africkým dětem.
Více informací na: www.ctenipomaha.cz


📚 NOC S ANDERSENEM
Nejznámější celostátní projekt Noc s Andersenem vznikl s účelem podporovat dětské čtenářství u příležitosti výročí narození Hanse Christiana Andersena. Tato tradice trvá již 18 let a postupně se rozrostla tak, že se koná na stovkách míst České republiky, ale také v knihovnách v Polsku, Slovensku a dalších zemích.
V NAŠÍ KNIHOVNĚ BUDEME LETOS POŘÁDAT JIŽ 10. ROČNÍK NOCI S ANDERSENEM,
A TO PRO ŽÁKY I. TŘÍDY ZÁKLADNÍ ŠKOLY KRHANICE.
Více informací na : www.nocsandersenem.cz

Sovička Pírečko.jpg

sova PÍREČKO

 
Sovička Pírečko.jpgS novým rokem 2023 tu mám novou soutěž pro naše dětské čtenáře:
Řekněte si v naší knihovně o soutěžní průkazku.
Do ní budete vyplňovat (sami nebo s rodiči) názvy knih, které jste od 1. ledna 2023 přečetli, nebo které vám přečetla maminka, tatínek, babička, dědeček, …
Knížky mohou být vaše vlastní nebo půjčené z knihovny.
Průkazku s vyplněným názvem knížky potom přinesete do knihovny. Za každou přečtenou knížku dostanete do průkazky nálepku sovičky. Až získáte tři nálepky – můžete si vybrat sovičku (přívěšek).
A tím pro vás soutěž končí.
Pokud však budete chtít, tak vaší vyplněnou soutěžní průkazku dáme na nástěnku do knihovny, ať každý vidí, jaké hezké knížky jste přečetli.
Soutěž bude probíhat do 30.6.2023.


INFORMACE PRO ČTENÁŘE PRO ROK 2023
V roce 2023 čtenáři neplatí žádný registrační poplatek.


Informace pro čtenáře

Vážení čtenáři, přijďte se podívat do knihovny a půjčit si nové knihy, které jsou pro Vás připravené na stolech dle žánrů. Máme zde knihy historické, válečné, thrillery, detektivky, romány pro ženy i dětské knihy.
V chodbě v regálu před knihovnou, který slouží v podstatě jako velká knihobudka, a je zde přístupná i v otevíracích dnech obecního úřadu, jsou zdarma k odběru knihy jak vyřazené, tak i dary od občanů.

 

Knihovna_I.jpg  Knihovna_II.jpg  Knihovna_III.jpg  Knihovna_IV.jpg  Knihovna_V.jpg

 


V soutěži dětských čtenářů zvítězilo jméno: PÍREČKOObrázek[1].jpg

Všem dětským čtenářům, kteří se zúčastnili soutěže děkujeme za účast. Při návštěvě knihovny se tito čtenáři mohou přihlásit u paní knihovnice o malou odměnu 😊.

 


VYMYSLI JMÉNO SOVĚVymysli jméno sově

Při návštěvě knihovny se dětští čtenáři mohou zúčastnit soutěže „Vymysli jméno sově“. Proč byla vybrána sova? Protože je spojována s vědomostmi, chytrostí a velmi často je tak považována za symbol moudrosti. A určitě také hodně četla spoustu knížek 😊! Jestli chceš, tak si u paní knihovnice vyzvedni lísteček. Na něj napiš jméno sovičky, které sám/sama vymyslíš. Tento lísteček pak dojdi připevnit k tobě vybrané sovičce. A jestli ještě neumíš psát, pomůže ti určitě maminka nebo tatínek, nebo paní knihovnice.

 


 LOGO středočeský kraj

PROJEKT „Obecní knihovna Krhanice – nové vybavení technikou a mobiliářem“
byl realizován s finančním přispěním Středočeského kraje.

Obec Krhanice informuje, že do Obecní knihovny Krhanice bylo pořízeno nové vybavení technikou a mobiliářem, které bylo pořízeno z dotace poskytnuté Středočeským krajem a z finančních prostředků obce Krhanice.
Přijďte se podívat do naší nově vybavené knihovny!

V Krhanicích dne 21.10.2019

Aleš Papoušek, starosta obce a Jindřiška Dubová, knihovnice

 


Kontakty:

Obecní knihovna

Krhanice 46

257 42 Krhanice

Mobil737 862 254

E-mail: knihovna.oukrhanice@seznam.cz

Knihovnice: Jindřiška Dubová