Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Občanská vybavenost

Občanská vybavenost

Inženýrské sítě

V roce 2007 začalo v obci Krhanice budování nových vodovodních řadů s dotační podporou Ministerstva zemědělství ČR. Akce je naplánována na 3 roky. Celkové náklady na stavbu vodovodních řadů činí necelých 19 milionů korun. Budování přípojek se z dotace nehradí. Finance na vodovodní přípojky se finančně spolupodílí občané a obec Krhanice.

Katastrem obce prochází vodovodní přivaděč, na severní straně Krhanic je vodojem. Touto vodou je zásobována celá Prosečnice, v Krhanicích objekty školy, školky a část rodinných domů. Část obyvatel je odkázána na vlastní studny.
Vyhovující kanalizace je vybudována v Prosečnici, kde je napojena na čistírnu léčebny. Krhanice kanalizaci zatím nemají.
V roce 2002 byla úspěšně dokončena za finanční spoluúčasti SFŽP plynofikace obce Krhanice.

Školství a tělovýchova

Základní škola je mírně stranou centra, přímo spojená s kuchyní a jídelnou. Škola poskytuje vzdělání dětem nejen z Krhanice, ale i z Chrástu, Kamenného Přívozu a dalších přilehlých obcí. V těsném sousedství je budova jednotřídní mateřské školky. Za podpory obce funguje místní TJ Sokol Krhanice, zejména fotbalový oddíl.

Základní škola

Základní škola  Základní škola

 

Mateřská školka

Mateřská školka