Změna velikosti písma

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Sportovní a zájmová sekce > TJ Sokol Krhanice > Volejbal v Krhanicích > Historie volejbalu v Krhanicích

Historie volejbalu v Krhanicích

Oddíl volejbalu funguje při T. J. Sokol Krhanice již několik let (1992). V posledních několika sezónách se naše činnost soustřeďuje hlavně na zápasy smíšených družstev. Zúčastňujeme se oblíbených halových i venkovních turnajů v regionu. Letní tréninky - na nedávno vybudovaném hřišti u Sokolky v Krhanicích, vedle fotbalového hřiště. Pod vedením pana Miroslava Havlíka, aktivního hráče našeho družstva, jsme zkvalitnili zázemí pro volejbal (opravy a úpravy hřiště a okolí). Přes celé nepříznivé období podzimu a zimy se scházíme na tréninky 1x týdně v tělocvičně ve Zbořeném Kostelci na dvě - tři hodiny a 1x týdně v tělocvičně v Týnci nad Sázavou na dvě hodiny. V letošním roce je nás 13 registrovaných členů a všichni zaplatili členský příspěvek T.J.Sokol Krhanice, které nás podporuje v našem snažení. V posledních letech se tým Krhanic spojil a úzce spolupracuje s týmem z Týnce n. Sázavou. S týneckými kamarády se pravidelně scházíme na tréninky, účastníme se turnajů a také nám pomáhají při brigádách s údržbou a zkvalitňováním zázemí pro náš oblíbený sport. V létě v Babicích a Milovanicích a na konci roku - 7.ročník Čerčanské šavle a v Týnci. Na prvních se obě družstva umístnila na 3.místě. Na druhých byl úspěšný pouze tým v Čerčanech, který zopakoval své 1.místo z úvodního ročníku. Oddíl se pravidelně účastní okresní soutěže ve smíšených družstvech. Po odehraných třech kolech se pohybuje tým, jako v loňském roce, na 3.místě. Některé turnaje, kterých se zúčastňujeme, jsou i nesoutěžní. Na jaře 2006 jsou počítány výsledky soutěže smíšených družstev, které budou zveřejněny. Pro sezonu 2006-2007, budeme po ukončení zimních tréninků v tělocvičnách, pokračovat v přípravě na turnaje venku, a to hlavně na hřišti na Sokolce. Rádi bychom napravili škody, které způsobila letošní zima a nadílka sněhu, dokončili úpravy a opravy hřiště, plotu a okolí v rámci brigád. Tréninky se budou konat pravidelně 2x týdně, jako v loňském roce. V období květen - září budou probíhat letní venkovní turnaje, kterých bychom se rádi zúčastnili v hojném počtu a přihlásit se do dalšího ročníku smíšenek. V roce 2007 se členové volejbalového týmu zúčastnili několika turnajů, na kterých byli i v minulých letech. Sami si také uspořádali svůj turnaj na volejbalovém hřišti v Krhanicích na Sokolce za účasti týmů z Vraného a Prahy v rámci oslav - 15 let volejbalu v Krhanicích. Část týmu reprezentovala v okresní soutěži smíšených družstev. Pro letošní rok je již zaregistrováno 19 členů. V rámci brigád proběhly další úpravy a opravy na volejbalovém hřišti a jeho okolí, téměř dokončeno oplocení a napnutí ochranných sítí, které nám zakoupil Obecní úřad. Přes období podzim - jaro budou probíhat tréninky opět v tělocvičnách 2-3x týdně. V Týnci, Zbořeném Kostelci a Netvořicích. Děkujeme kamarádům z Týnce, kteří se pravidelně zúčastňují brigád, absolvují s námi turnaje a také nám poskytují zázemí u nich v tělocvičně .

Dne 20.5.2006 se na hřišti T.J.Sokol Krhanice uskutečnil volejbalový turnaj ve smíšených družstvech (2+4). Zúčastnily se 4 týmy, které mezi sebou i přes nepříznivý vítr, sehrály utkání - každý s každým (Krhanice A, Krhanice B, Muzika, Týnec n. Sáz.). Nejlépe si vedl tým Muzika, na 2. místě Krhanice A, 3.místo obsadil Týnec a poslední Krhanice B. Ceny (knihy a pohlednice) a diplomy nám byly věnovány z Obecní knihovny v Krhanicích. Večer se pak všichni sešli na přátelském posezení s hudbou, o kterou se postaral pan S. Nebeský s přáteli. Všem děkujeme za účast, dobrou zábavu a těšíme se na další sportovní setkání.
V neděli 25.6.2006 se volejbalový oddíl zúčastnil Volejbalových slavností ve Vraném nad Vltavou. T.J.Sokol Vrané se rozhodla obnovit tuto tradici. Přihlášené týmy mezi sebou sehrály volejbalový turnaj, bylo zajištěno občerstvení. I přes velmi teplé počasí byla účast velká, všichni si dobře zahráli a pobavili se. Volejbalový tým T.J.Sokol Krhanice obsadil velmi pěkné 4.místo. Na 3.místo chyběl 1 bod. Děkujeme T.J.Sokol Vrané a těšíme se na další sportovní setkání.
V sobotu 15.7.2006 se volejbalové týmy - Krhanice A a Krhanice B - zúčastnily turnaje v Milovanicích. Celý den proběhl v příjemné přátelské atmosféře. Krhanické týmy obsadily 3. a 4. místo. Naše ženy posílily tým Čerčan, který získal místo 1. Rádi jsme přijaly pozvání na další turnaj, který se uskuteční v září.
V sobotu 9.9.2006 se volejbalový tým zúčastnil dalšího turnaje v Milovanicích. Za stále ještě příjemného počasí se v přátelské atmosféře setkalo opět několik týmů. Krhanickým se příliš nedařilo a tak obsadili až 5.místo.
V sobotu, 14.10.2006, se konal na volejbalovém hřišti v Krhanicích turnaj volejbalových týmů. Z původně plánovaných 5 družstev se zúčastnily pouze 3. To nikomu nepokazilo chuť si zahrát a bojovat o nejlepší umístění. I počasí nám přálo. Mezi týmy - Týnec Smršť, Krhanice a Muzika byly sehrány zápasy každý s každým ve dvou kolech. Nejlépe se vedlo týmu Krhanic. Ceny (CD) a diplomy nám byly poskytnuty opět z Obecní knihovny. Celý turnaj proběhl ve velmi uvolněné a přátelské atmosféře, stejně tak, jako posezení v místní hospodě, kde se zpívalo a tančilo. O hudební doprovod se opět postaral pan S. Nebeský se svými přáteli a J. Lisý.
I v letošním roce (2007) se část našich volejbalistů zúčastnila Volejbalových slavností ve Vraném. Počasí nás trochu zradilo, ale chuť sportovat a bavit se nám to nepokazilo. V letošním roce se sešlo i více týmů. Skončili jsme na pěkném 8.místě. Poznali jsme i nové kamarády se kterými bychom se rádi sešli na turnaji u nás v Krhanicích. Moc děkujeme za pozvání a už se těšíme na pozvání v příštím roce!
14.7.2007 se naši volejbalisté zúčastnili turnaje v Milovanicích. Opět se hrálo o zajímavé ceny. Náš tým posílili kamarádi z Týnce a naše ženy tým Čerčan. Obsadili jsme 2. a 4. místo.
V sobotu 25.8.2007 se na hřišti TJ Sokol Krhanice konal I. Volejbalový turnaj k výročí - 15 let volejbalu v Krhanicích - za účasti 5 týmů: Lužiny, Šamani, Vrané, Týnec a Krhanice, který společně se starostou p. Tesaříkem zajistila p. Fadlerová. Vyšlo nám počasí, hra i zábava. Celý den i večer mezi všemi zúčastněnými panovala přátelská nálada a byla legrace. Krhanickým se moc nedařilo, ale to nikomu nezkazilo chuť si zahrát a pobavit se. Moc se těšíme na další přátelské setkání se všemi zúčastněnými a děkujeme, že přijali naše pozvání.
V sobotu 8.9.2007 se konal další turnaj v Milovanicích. Protože počasí nám opravdu nepřálo, byly zápasy, o pečenou drůbež, sehrány v tělocvičně v Postupicích. Nikomu to ale neubralo na náladě a vše proběhlo jako vždy v přátelském duchu.
V sobotu 21.6.2008 se naši volejbalisté zúčastnili turnaje v Milovanicích. Již ve známém prostředí se setkali s kamarády z minulých ročníků. Vše tedy proběhlo opět v přátelské atmosféře. I přes věkový handicap dokázali vybojovat velmi pěkný výsledek. Pouhý bod je dělil od získání 4. místa. Naši týnečtí spoluhráči se zúčastnili tradičních Volejbalových slavností ve Vraném, kde se mezi 12 týmy umístnili na krásném 5. místě.
V sobotu 23.8.2008 se na našem volejbalovém hřišti v Krhanicích uskutečnil již druhý ročník volejbalového turnaje, který společně se starostou p. Tesaříkem zajistila p. Fadlerová - vedoucí týmu volejbalistů. Po opravdu bouřlivé a deštivé páteční noci se počasí nakonec umoudřilo a celý sobotní den byl slunečný a teplý. Místo plánovaných šesti týmů odehrálo turnaj pouze týmů 5 - Šamani, Vrané, Mezihoří, Krhanice a Týnec. Z Lužin přijeli pouze manželé Brůhovi, což nás velice potěšilo a vzhledem k tomu, že ostatní týmy také nebyly zrovna kompletní, mohli si i zahrát. Nálada byla dobrá a celý den proběhl v přátelském duchu i se zpěvem a hrou na kytaru Jirky Pluháčka z Mezihoří. Občerstvení bylo zajištěno v místní hospůdce přímo na hřišti. Všichni si pochutnali a nešetřili chválou pana hospodského Zdenka Pospíšila. Poděkování patří i starostovi Sokola Krhanice za finanční příspěvek na občerstvení a ceny, Janině Dolejšové za hlavní cenu i ostaním sponzorům. No a jak to celé dopadlo? Na 5. místě Krhanice a naši kamarádi z týmu Týnce velmi překvapili a potěšili, protože 1. místo patřilo právě jim! GRATULUJEME!!!!!!!! Doufám, že byli opravdu všichni spokojeni, že si dobře zahráli a pobavili se. Moc všem děkuji, že pozvání přijali. Těšíme se na další přátelská setkání ať už u nás v Krhanicích a nebo na jiné sportovní nebo společenské akci.
V sobotu 6.9.2008 se naši volejbalisté zúčastnili dalšího turnaje v Milovanicích. V domáckém prostředí s přátelskou atmosférou a za krásného počasí se podařilo týmům z Krhanic a Týnce vybojovat velmi pěkné umístění. Týnečtí získali krásné 2. místo a Krhanice po 3 letech byli opět 3. Z původně 6 týmů se dostavily jen 4. Ceny lahodily nejen oku, ale i mlsným jazýčkům. Hrálo se o ,,utonulce" a ty po klobáskách k pivečku a příjemné atmosféře přišli vhod. V Milovanicích jsme byli již několikrát a vždy s díky přijmeme pozvání a rádi se tam vracíme. Velký dík patří Daně a Radku Kozlovým, kteří jsou hlavními pořadateli akce. Těšíme se na příště!!!!!!!

27.6.2009 se konaly na hřišti T.J.Sokola Krhanice oslavy 90 let této organizace. Připraven byl bohatý celodenní program. Součástí byl i volejbalový turnaj, který se uskutečnil v dopoledních hodinách. Pozvány byly pouze ,,domácí" týmy. Počasí přálo, turnaj se obešel bez úrazů a celková pohoda byla znát i na závěrečném posezení volejbalistů s kytarou p. Nebeského. Pořadí týmů při vyhlášení - 1. Týnec n. Sáz., 2. Brabcovi, 3. Krhanice a 4. Music Boys. Poděkování patří vedoucímu volejbalového týmu - p. Kmoškovi a slečně L. Baldové - za zajištění celého turnaje, diplomů a cen, starostovi p. Tesaříkovi za zajištění občerstvení pro hráče a pohárů.